" href="/rss.xml" /> Facebook Haber Kaynağında Yenilik: Artık Paylaşımları Oylayabileceksiniz " href="" /> " />

Facebook Haber Kaynağında Yenilik: Artık Paylaşımları Oylayabileceksiniz

Bazen demişsinizdir yahu şu içeriğe on üstünden on veririm, o kadar iyi. Şimdi demenize gerek kalmadan butona basıvericeksiniz.

17-08-2016 16:29

Haberler » GÜNCEL


Uzun zamandır facebookta içi boş fakat başlığı iyi atılmış, bu nedenle de okuyucu kitlesini kendine çeken içerikler mevcuttu. Fakat artık Facebook buna bir tedbir sistemi geliştirip bu tür paylaşımların önüne geçmek istiyor.

Biliyorsunuz, son zamanlarda video ve fotoğraf paylaşımında Instagram ile beraber pek çok yenilik getirmek isteyen facebookun hamlesi çok konuşulacağa benziyor.

Peki neler olacak?

36 Milyar Dolarlık facebook yüksek sayıdaki okuyucu kitlesini bu iş için kullanacak. Uzun zamandır haber kaynağının daha da sadeleştirilmesi, yalan olma potansiyeli yüksek haberlerin ayıklanması gibi yenilikler getiren facebook, artık puanlama sistemine geçecek. Yeni facebook algoritmasına göre gördüğünüz içeriklere aşağıdaki butonlardan 1 ile 5 arasında puanlar verebileceksiniz.

Feed Quality Program ismiyle de bilinen bir geri bildirim sistemi ile okuduğunuz içerikleri puanlayacak ve o içeriklerin öne çıkmasını sağlayacaksınız. Böylece kitlenin hoşuna giden içerikler haber kaynaklarında daha fazla görülecekler. Tabii ki bu tek yönlü değil. Ne tür içeriklerden holanıyorsanız buna göre ayrı ayrı ilgi alanlarından birer gruplama yapılması da düşünülenlerden.

Birçok sitede olan bu uygulama facebooka biraz geç gelmiş görünüyor. Bu yüzden facebook bununla kalmayacak. Daha iyi kullanılabilir bir platform olabilmesi için çalışmalar halen devam ediyor.

İlginizi çekebilecek diğer haberler