" href="/rss.xml" /> Samsung Gear S3 Çıkış Tarihi, Özellikler ve Haberler " href="" /> " />

Samsung Gear S3 Çıkış Tarihi, Özellikler ve Haberler

Samsung'un sonbaharda tanıtması beklenen yeni akıllı saatinin özellikleri ve en son haberler neler?

15-08-2016 18:39

Haberler » TEKNOLOJİ


Akıllı saatler henüz tam olarak yaygın olmasalar da yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı, şimdilik Apple Watch akıllı saatler arasında en baskın olan model. Ancak Samsung da çıkardığı Gear S2 modeliyle piyasada kendine yer edinmeye başladı. Samsung'un piyasaya süreceği en son akıllı saatinin özellikleri neler olacak?

Çıkış Tarihi. Muhtemelen Eylül 2016. 

Fiyatı. Amerika'da 300 dolar, ülkemizde ise 1200-1500 lira arasında olması bekleniyor.

Özellikleri

Gear S3'ün fiziksel aktiviteleri daha iyi ölçebilmesi için Gps, hızölçer, barometre ve yükseklik ölçer özelliklerini bulundurması bekleniyor. S3 Explorer isimli bir modelin dağcılık, doğa yürüyüşü, kayak gibi ekstrem sporlarla uğraşan kişilere özel olarak tasarlandığı söylentiler arasında. 

Android Wear 2.

Google ve Samsung'un akıllı saatlere özel olarak geliştirdiği işletim sistemi Android Wear'ın 2. sürümü Gear S3'le birlikte tanıtılacak ve cihaza yüklü olarak gelecek. 

iOS Uyumluluğu.

Huawei, LG gibi firmaların akıllı saatleri gibi Gear S3'de iOS uyumlu olacak yani iPhone'larla birlikte uyumlu olarak kullanılabilecek. Samsung ve Apple arasındaki rekabete pek uygun gibi gözükmüyor ancak bu uyum sayesinde iPhone kullanıcıları Apple Watch kullanma zorunluluğundan kurtulup Samsung marka akıllı saat kullanabilecekler.

Etiketler : Samsung - Gear - S3 - Çıkış - Tarihi - - Özellikler - ve - Haberler -
İlginizi çekebilecek diğer haberler