" href="/rss.xml" /> Snapchat İlk İcadını Duyurdu " href="" /> " />

Snapchat İlk İcadını Duyurdu

24-09-2016 14:24

Haberler » TEKNOLOJİ


Snapchat firması ilk icadı olan kamerayla tasarlanmış güneş gözlüğünü tanıttı...

Mesajlaşma uygulaması firması Snapchat ilk icadı kamerayla dizayn edilmiş güneş gözlüğünü duyurdu.

Cihazın, firmanın verdiği adla Spectacles, bu yılın sonlarına doğru piyasaya çıkması bekleniyor. Ürünün fiyatının da $130(100Euro) olması bekleniyor.

Güneş gözlüğü 10 saniyelik sınırlarla videolar kaydedecek.

Duyurunun bir parçası olarak Snapchat firması kendinden bahsederken Snap Inc. olarak bahsettiği de gözden kaçmadı.

Yeniden isimlendirme kararı firmanın sadece bir uygulamadan ibaret olmadığını bunun çok çok daha ilerisinde teknolojilerle karşımıza çıkacağını söylüyor. Bildiğiniz gibi Snapchat genç kullanıcılar arasında oldukça yaygın bir uygulama.

Bildiğiniz gibi akıllı gözlük teknolojisinde Google firması önderlik ediyor, gerek teknolojisi, gerek tasarımı bakımından Google gözlükleri Snap firmasına ne kadar pazar payı bırakır bilmiyoruz. Ancak Snap Inc. bu atılımını küçük bir atak olarak değerlendirdi. Snapchat yeni cihazlarla karşımıza çıkmaya devam edecek. Fiyatını da göz önünde bulundurursak Google gözlükleri 1500 Dolar civarında, Snap gözlüklerinin ise bu kadar düşük bir fiyatla karşımıza çıkıyor olması, Google gözlüklerine karşı dayanma gücünü yaratabilir. Ayrıca Snapchat'in yeni gözlüğü sandığımız kadarıyla da bu profesyonel teknolojiden çok bir eğlence ürünü olarak piyasaya kısıtlı sayıda sürülecek.

Etiketler : Snapchat - İlk - İcadını - Duyurdu -
İlginizi çekebilecek diğer haberler